ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10616472
*
nr 1061 6472
Spegel
44x36, nutida tillverkning
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2016
kl 20:10:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/10 10:38:23
1
150 kr
10/10 17:39:21
2
200 kr
10/10 19:33:55
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida tillverkning spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
*
Spegel
nr 1061 6472
Spegel
44x36, nutida tillverkning
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/10 10:38:23 | 1 | 150 kr |
| 10/10 17:39:21 | 2 | 200 kr |
| 10/10 19:33:55 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida tillverkning spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33



